Цитологічне дослідження з шийки матки, яке дозволяє вчасно виявити передракові стани шийки матки та попередити розвиток онкології - така скринінгова програма доступна кожній жінці. Одними з основних аналізів в гінекології є: цитологічне і бактеріологічне дослідження (цитологія і мікроскопія), а також ПАП-тест — цитологічний мазок по Папаніколау.
Деякі гінекологічні захворювання протікають практично безсимптомно, не проявляючи себе болями або появою виділень. Визначити приховану або ранню форму такого захворювання можна саме за допомогою специфічних аналізів в гінекології. Аналізи дозволять лікареві оцінити морфологічну структуру клітин, встановити природу пухлинних утворень, вказати на інфекційне походження тієї чи іншої хвороби.
Існує два методи забору:
Звичайна (традиційна) цитологія
Рідинна цитологія.
Розберемо що є що, та яка між ними різниця? Різниця між рідинною та звичайною цитологією полягає у методі фіксації.
Звичайний ПАП-тест:
При заборі методом звичайної цитології матеріал наносять на скельце, висушують, фіксують, фарбують та передають в роботу лікарю - цитологу.
В цьому випадку на скельце попадає весь матеріал і можна орієнтуватися у причинах виникнення змін в клітинах, якщо має місце запальні захворювання, гормональні розлади, вагінальний дисбактеріоз.
ПАП-тест методом рідинної цитології:
При заборі матеріал поміщають в консервувальну рідину та обробляють за технологією SureHathBD.
У цьому випадку видаляються домішки крові та слизу, це «відмиті» клітини, ми констатуємо виключно зміни в самих клітинах. Але матеріал довше зберігається та є можливість одночасно провести діагностику ВПЛ з цього ж матеріалу.
МОЯ ПОРАДА.
Для скринінгу (профоглядів) краще робити рідинну цитологію, ідеально - з одночасним визначенням наявності ВПЛ.
При контролі ефективності лікування патологій шийки матки я б радила звичайну цитологію.
Результат цитологічного дослідження не може бути остаточним діагнозом, особливо коли справа стосується дисплазії та раку. Виявлення патологічних клітин є підставою для проведення кольпоскопії з прицільною біопсією шийки матки, для встановлення ступеня дисплазії або підтвердження наявності злоякісного процесу. Також призначається аналіз на онкогенні типи папіломавірусу.
Щоб результати Пап-тесту були максимально достовірними, за два дні до цитологічного дослідження слід утриматися від статевих контактів, не спринцюватися і не застосовувати будь-які вагінальні препарати (контрацептиви і т.п.).
Мазок на флору
Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка - аналіз, що також називається «мазком на флору», необхідний для оцінки стану мікрофлори жіночих статевих органів (піхви, уретри і цервікального каналу). З його допомогою визначається кількість слизу, наявність лейкоцитів, епітеліальних клітин і можливих збудників інфекційних захворювань жіночої сечостатевої системи.
Мікроскопія урогенітального мазка - це «золотий метод» діагностики бактеріального вагінозу.
Взяття мазка на флору є першим етапом обстеження жінки, при наявності відхилень в якому рекомендується подальше обстеження: бактеріальний посів, діагностика вірусних інфекцій методом ПЛР та ін.
При наявності скарг (патологічні виділення, біль і свербіж) мазок застосовують в діагностичних цілях. За допомогою бактеріологічного дослідження також визначають чутливість мікроорганізмів до лікарських препаратів. Мазок на флору дозволяє визначити характер мікрофлори в піхві, уретрі і каналі шийки матки.
Розрізняють чотири ступені чистоти піхви, що визначаються за допомогою бактеріологічного дослідження:
Перша ступінь — реакція кисла, чиста культура бацил піхви, клітини плоского епітелію.
Друга ступінь — реакція кисла, велика кількість клітин епітелію, коки, поодинокі лейкоцити, вагінальні бацили.
Третя ступінь — реакція слаболужна, багато вагінальних бацил, багато інших видів бактерій, велика кількість лейкоцитів.
Четверта ступінь — реакція слаболужна, немає вагінальних бацил, дуже багато лейкоцитів і патогенних мікробів, мало клітин епітелію.
Матеріал для дослідження - мазок з жіночих статевих шляхів, як правило, береться з трьох точок (піхви, уретри, цервікального каналу).
Бережіть своє здоров'я та вчасно обстежуйтесь!
Запис на прийом за номером телефону +38 068 03 77 505
Comentários