Вислів «природу не обдуриш» по відношенню до жіночого клімаксу вже давно застарів, а хороша генетика не єдина умова, щоб гарно виглядати і добре почуватись і в старшому віці.
Ніхто природу не дурить, скоріше допомагає природній красі жінок, бо в 21 сторіччі жінки не повинні страждати від:
🔻 частих і виражених припливів;
🔻 погіршення стану кісткової системи, болів в суглобах;
🔻 погіршення стану шкіри і волосся;
🔻 атрофії слизових урогенітальних ділянок, що проявляється в урологічних розладах, піхвовій сухості, дискомфорті при статевому житті;
🔻 швидкої втомлюваності, дратівливості;
🔻 неконтрольованому наборі чи втраті ваги.
Закордонні колеги дуже досконало вивчали це питання, у них навіть є окрема спілка — Міжнародне товариство з питань менопаузи (International Menopause Society — IMS), та виробили чіткі та перевірені рекомендації:
за відсутності матки (незалежно від наявності яєчників):
▪️безперервна монотерапія естрогеном (безперервний прийом таблеток, відсутність кровотеч) — препарат «Лензетто»;
за наявності матки:
▪️циклічна (терапія із 7-денною перервою між прийомами таблеток, регулярні кровотечі в кінці менструального циклу);
▪️безперервна послідовна (послідовна терапія без перерв між прийомами таблеток, регулярні кровотечі в кінці менструального циклу) — Фемостон® 1/10, Фемостон® 2/10;
▪️безперервна комбінована (комбінована терапія без перерв між прийомами таблеток, кровотеч у кінці циклу немає) — Фемостон® конті, Фемостон® конті міні.
Cьогодні весь цивілізований світ при наявності вираженої клінічної симптоматики вдається до обґрунтованого медикаментозного методу лікування клімактеричних порушень — замісної гормонотерапії, яка в розумних руках і при зваженому підході дійсно має високу ефективність. Але призначення замісної гормонотерапії повинно проводитись тільки лікарем, тому що з роками ми накопичуємо певні хвороби, які повинні бути враховані при підборі препаратів.
Компетентний лікар обов'язково призначить ультразвукове дослідження органів малого тазу, органів черевної порожнини, щитоподібної залози та молочних залоз, запропонує проконсультуватись з судинним хірургом та проведе повне клініко-лабораторне обстеження.
Гормонотерапія призначається на тривалий час, тому наберіться терпіння і повністю обстежитись, як порекомендує Ваш лікар.
Обов'язково до рекомендацій:
🔻 помірні фізичні навантаження (особливо силові вправи) та прогулянки на свіжому повітрі
🔻 збалансоване харчування
🔻 позитивний погляд на життя
Найкращий варіант — поговорити про все з гінекологом. Спеціаліст і може пояснити стан жінки у цей період, і підкаже способи пом'якшення симптомів, які підійдуть саме вам.
Його рекомендації допоможуть полегшити неприємні прояви, зберегти здоров'я, фізичну форму та гарний настрій.
🔻 А у якому віці починався клімакс у жінок у вашій сім'ї, які симптоми виявлялися особливо?
Comments